PCS-106Q
2-Way 6,5´´+1´´ Speaker
| System Type | 2-Way 6,5´´+1´´ Speaker |
| Maximum SPL | 117 dB |
| Dimensions (h/w/d) | 365x249x242 mm |
| Net weight | 9,5 kg |
PCS-108Q
2-Way 8´´+1´´ Speaker
| System Type | 2-Way 8´´+1´´ Speaker |
| Maximum SPL | 122dB |
| Dimensions (h/w/d) | 450x275x290 mm |
| Net weight | 13,0 kg |
PCS-110Q
2-Way 10´´+1´´ Speaker
| System Type | 2-Way 10´´+1´´ Speaker |
| Maximum SPL | 128 dB |
| Dimensions (h/w/d) | 525x312x295 mm |
| Net weight | 16,5 kg |
PCS-112Q
2-Way 12´´+1,4´´ Speaker
| System Type | 2-Way 12´´+1,4´´ Speaker |
| Maximum SPL | 136 dB |
| Dimensions (h/w/d) | 620x374x385 mm |
| Net weight | 23,0 kg |
PCS-115Q
2-Way 15´´+1,4´´ Speaker
| System Type | 2-Wege 15´´+1,4´´ Speaker |
| Maximum SPL | 136 dB |
| Dimensions (h/w/d) | 700x419x436 mm |
| Net weight | 34,0 kg |
HCS-115F
2-Way 15´´+1,4´´ Speaker
| System Type | 2-Way 15´´+1,4´´ Speaker |
| Maximum SPL | 128 dB |
| Dimensions (h/w/d) | 760x494x457 mm |
| Net weight | 40,0 kg |
HCS-215F
3-Way 2x15´´+1,4´´ Speaker
| System Type | 3-Way 2x15´´+1,4´´ Speaker |
| Maximum SPL | 139 dB |
| Dimensions (h/w/d) | 1160x494x457 mm |
| Net weight | 57,0 kg |
Product Overview
Touring